0903 251 380

vesna@vesnanatur.sk

Na objednávku

Ručne vyrobený Nimbový balzam na ekzémy a psoriázu.

Balzam je úplne prírodný a pomáha upokojiť zápaly, svrbenie a šúpanie kože.

V akútnom stave sú prejavy ekzému a psoriázy hlavne červená a opuchnutá koža na ktorejkoľvek časti tela. Postihujú ruky, pokožku hlavy, lakte, kolená a tvár. Postihnutá koža nevyzerá príliš pekne, ale najhoršia je bolesť, citlivosť a svrbenie. Na trhu nájdete množstvo produktov, ktoré vám môžu pomôcť, ale ak chcete vyskúšať niečo úplne prírodné, potom je tento balzam určený práve vám.

Upokojuje svrbenie a podráždenie

Na ekzém alebo psoriázu neexistuje žiadny liek. Liečba oboch je obmedzená na kontrolu závažnosti ohnísk a na upokojenie príznakov. Zvyčajným prostriedkom je udržiavanie pokožky čistej a zvlhčenej, niektoré predpísané lieky a výrobky však môžu byť príliš silné s vedľajšími účinkami. Jedným z nich je použitie minerálneho oleja a vazelíny na pokožku. Obidva sú vedľajšími produktmi pri výrobe ropy (benzín a benzín). Aj keď pomáhajú pokožke zostať vlhkou, upchávajú póry a zabraňujú prístupu vzduchu k pokožke.

Tento balzam sa môže používať spolu s inými spôsobmi liečby, ale najskôr sa poraďte so svojím kožným lekárom.

Čo je Nimbový olej?

Nimbový olej, extrahovaný z plodov a semien stromu Neem, je hustý červený alebo zelený olej, ktorý je nielen vysoko zvlhčujúci, ale aj prirodzene antibakteriálny, protizápalový a môže poskytnúť vonkajšiu úľavu od bolesti a svrbenia.

Aj keď jeho vôňa môže byť dosť silná, jeho liečivé vlastnosti sú pôsobivé a je bezpečné ho použiť. V skutočnosti indická kultúra používa Nimbový olej už tisíce rokov na čokoľvek od kožných chorôb a zápalov až po horúčky.

Ďalšie zložky, ktoré pomôžu

Bambucké maslo, nerafinované, získava sa z orechov Bambuckého stromu. Okrem výživy a hydratácie pokožky má čistiace a protizápalové  schopnosti. Pomáha pri problémoch ako je psoriáza, akné, jazvy po poranení, zlepšuje stav strií aj celulitídy.

Kakaové maslo, je bohaté na antioxidanty, má vynikajúce hojivé a regeneračné schopnosti. Skvele vyživuje a upokojuje pokožku, je skvelým pomocníkom aj pri zrohovatenej pokožky na lakťoch a pätách.

Ricínový olej má ozdravujúce účinky pri kožných ochoreniach, ktoré spôsobujú rôzne vírusy, baktéria, kvasinky a plesne. Upokojuje svrbenie, pálenie, začervenanie a zápaly kože.

Urea. ktorá zmierňuje svrbenie, hydratuje, zjemňuje a zvláčňuje suchú, šupinatú a drsnú pokožku, upokojuje podráždenie a zmäkčuje kožu.

Vitamín E

Levanduľový esenciálny olej má širokú škálu účinkov, pre tento balzam som ho použila hlavne pre jeho schopnosť upokojiť, pomôcť pri svrbení, hojení a mierne chladivý účinok.

Niečo na záver

Rôzne typy ekzémov si vyžadujú rôzny prístup, tento balzam krásne pomáha napríklad pri atopickom ekzéme a psoriáze. Ak neviete či je tento balzam pre vás vhodný, neváhajte a napíšte mi.

Zdieľajte s priateľmi